G-6GPG37Q3ZM G-6GPG37Q3ZM
top of page
Vyhledat
  • expert72

Nejjednodušší způsob, jak nastartovat svou kariéru v realitách

Klikli jste na tento článek zřejmě proto, že vás láká změna kariéry nebo jste prostě zvídaví. Pro ty, kteří reálně zvažují, že by chtěli proniknout do světa realit, zde mám několik tipů, jak začít a co nejsnadněji.


Prvním krokem je ujasnit si své proč. Nemovitosti jsou sice velmi dobře placenou oblastí, ale nic není hned. Je potřeba se obrnit trpělivostí a udržet si svou vnitřní disciplínu, protože se vydáte na dlouhou a trnitou cestu. Na pracovních portálech vídáte inzeráty, které vás vábí na výše nabízených platů a realitní kanceláře se mnohdy předhání, která nabídne více. V textu nebo informacích k inzerátu se však obvykle dozvíte, že plat není garantovaný a ani fixní, zjednodušeně, jste podnikatel neboli OSVČ. Máte možnost si nadstandardně vydělat, ale pouze za odvedenou práci, která nepadá z nebe. A než se k první zakázce, potažmo klientovi, dostanete, může to chvíli zabrat. A tím se vracíme k oblasti vlastní motivace a trpělivosti. Je však potřeba myslet i na méně příjemnou stránku podnikání a je to, že obvykle nebudete okamžitě vydělávat. Proto je vhodné mít rezervní peníze, abyste mohli v klidu nastartovat kariéru, která stojí za to.


Jde ale zahájit kariéru v realitním prostředí efektivně, bez rizika ztráty příjmu a bez předchozích zkušeností? S drobnou oklikou ano. Mnoho makléřů k sobě nyní hledá asistenty, aby stihli pokrýt všechny požadavky svých klientů na dnešním vařícím se trhu. Přihlaste se na pohovor k makléři, který nyní hledá někoho na pozici asistenta nebo asistentky a nechte se od něj naučit co nejvíce a vytěžte z jeho zkušeností a znalostí co nejvíce. Až se budete cítit v realitách jako doma a že jste schopni samostatné práce, staňte se makléřem ve stejném realitním týmu. Rozhodně to není neobvyklé a věřte, že vám rozhodně nikdo nebude bránit, jedná se o přirozený kariérní růst.


A jak poznáte vy i potencionální zaměstnavatel, že to s kariérou v realitách myslíte opravdu vážně a tuto práci opravdu chcete? Nabídněte i makléři, který nemá vyvěšený pracovní inzerát, a to ani na pozici asistenta, že budete jeho stážista. Nehledá stážistu a nechce vás vše učit, a ještě vám za to platit? Nabídněte mu, že budete jeho stážista potažmo asistent na určitou dobu zdarma. Zní to bláznivě, nicméně, pokud máte nějakou finanční rezervu, je možné, že se takto dostanete do top týmu, a to přímo k makléři, který dominuje danému městu či kraji. V tuzemsku nejde o příliš tradiční model, ale berte to tak, že je to v podstatě jednoduchý výměnný obchod. Makléř vás naučí, jak odvádět kvalitní práci realitního zprostředkovatele, tak aby se k vám klienti rádi vraceli a bude na vás dohlížet. Vy mu naopak usnadníte práci se zakázkami a jeho čas, který do vás bude vkládat se mu tak vyplatí. Pokud s vámi bude spokojený, nechá si vás již na placené pozici jako asistenta nebo vám nabídne být součástí jeho týmu. Rozhodnutí již bude pouze na vás.


A na závěr asi to nejdůležitější. Než půjdete na pohovor, podívejte se, jak váš potencionální šéf pracuje, jak vystupuje a podobně. Pokud na jeho práci vidíte, že je dobře odvedena a že se chcete od něj naučit co jen půjde, výborně, je to ten pravý! A pokud ne, hledejte dál, aby se vám vaše úsilí vyplatilo.


Petra Vávrová

Realitní makléřka

99 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page
G-6GPG37Q3ZM